Plan dnia

utworzone przez | mar 19, 2020

06:00–08:30

Codziennie rano z wesołą minką przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i Panie. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp. Jest to też czas na gimnastykę poranną i zabawy ruchowe. Po zabawach ruchowych idziemy do łazienki. Korzystamy z toalety i dokładnie myjemy ręce.

08:30–08:50

Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie.

08:50–11:30

Wspólnie z Panią przygotowujemy się do różnych zajęć. Zajęcia to czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy: wzbogacamy swoje wiadomości, śpiewamy piosenki, wykonujemy prace plastyczne, obserwujemy środowisko, rozwiązujemy zagadki, słuchamy bajek, konstruujemy, korzystamy ze świeżego powietrza. Wiemy, że ruch na świeżym powietrzu to zdrowie. Dlatego wiele czasu, niezależnie od pogody, spędzamy na podwórku przedszkolnym, gdzie wesoło się bawimy biegając, skacząc i korzystając z różnych urządzeń ogrodowych. Lubimy też organizowane tam gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, pace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze. Często spacerujemy po najbliższej okolicy, poznając jej piękno i dowiadując się o różnych ciekawostkach.

11:30–12:30

To pora obiadowa. Dyżurni pomagają w nakryciu stolików i przygotowaniu ich do posiłków. Wszystkie dzieci pamiętają o dokładnym myciu rąk i formach grzecznościowych: smacznego i dziękuję. Z apetytem zjadamy pyszny obiadek bogaty w witaminy.

12:30–13:30

Czas ten przeznaczamy na zabawy relaksacyjne, gry, zajęcia dodatkowe, odpoczynek i zabawy tematyczne. Nie zapominamy o zabawach ruchowych i hartowaniu się na świeżym powietrzu.

13:30–14:00

Zjadamy smaczny podwieczorek, najczęściej są to jogurty, owoce, warzywa, kanapki, desery.

14:00–16:00

Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domu. Ci, którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę ruchową i zabawy w kącikach zainteresowań.